Mama mówi do Maciusia lat 4: - Zjedz chlebek z serkiem topionym. Maciuś na to: - a gdzie on się utopił?
Antoś wraca do domu z przedszkola cały podrapany na twarzy. Mama przestraszona pyta:
- Jasiu! Co się stało?!
- Dzisiaj było mało dzieci w przedszkolu.
- Dobrze, ale co to ma wspólnego z twoimi zadrapaniami?!
- Pani kazała nam ustawić się w kółko, złapać za rączki i tańczyć dookoła choinki.

Akademia Językowa

Woj.;Miasto: Opole

ul. Ozimska 36

Mała Lingua to innowacyjna metoda nauczania dzieci, w wieku 3-12 lat, przygotowująca do sprawnej komunikacji w naturalnym środowisku językowym, np. za granicą. Jej celem jest rozwinięcie u uczniów umiejętności wypowiedzi pełnymi zdaniami, przy jednoczesnym utrwaleniu w ich pamięci poznanych dotąd zasobów językowych. Dzięki wykorzystaniu autorskich materiałów dydaktycznych, dzieci uczą się nie tylko samego języka, ale także zdobywają wiedzę o mieszkańcach i kulturach innych krajów. Pozwala im to poznać język jako podstawę dialogu międzykulturowego, a nie jedynie wirtualne narzędzie do komunikacji w klasie. Skuteczność metody Mała Lingua została doceniona i wyróżniona przez MEN Europejskim Certyfikatem Jakości i Innowacyjności - European Language Label.