Humor losowo
Antoś wraca do domu z przedszkola cały podrapany na twarzy. Mama przestraszona pyta:
- Jasiu! Co się stało?!
- Dzisiaj było mało dzieci w przedszkolu.
- Dobrze, ale co to ma wspólnego z twoimi zadrapaniami?!
- Pani kazała nam ustawić się w kółko, złapać za rączki i tańczyć dookoła choinki.
Pani w przedszkolu omawia temat wiosny. Zadaje dzieciom pytanie:
- Jakie są oznaki wiosny?
Na to Kuba odpowiada bez zastanowienia:
- Kaloryfery przestają grzać!!!
Pani nauczycielka pomaga dziecku założyć wysokie, zimowe butki. Szarpie się, męczy, ciągnie...
- No, weszły!
Spocona siedzi na podłodze, dziecko mówi:
- Ale mam buciki odwrotnie...
Pani patrzy, faktycznie! No to je ściągają, mordują się, sapią... Uuuf, zeszły! Wciągają je znowu, sapią, ciągną, ale nie chcą wejść..... Uuuf, weszły!
Pani siedzi, dyszy a dziecko mówi:
- Ale to nie moje buciki....
Pani niebezpiecznie zwężyły się oczy. Odczekała i znowu szarpie się z butami... Zeszły!
Na to dziecko :
-...bo to są buciki mojego brata ale mama kazała mi je nosić.
Pani zacisnęła ręce mocno na szafce, odczekała, aż przestaną jej się trząść, i znowu pomaga dziecku wciągnąć buty. Wciągają, wciągają..... weszły!.
- No dobrze - mówi wykończona pani - a gdzie masz rękawiczki?
- W bucikach...

Językowe kursy dla przedszkolaków w Polsce

Woj.

Akademia Nauki - Toruń

Strona www: torunakn.pl/
Woj.;Miasto: Toruń
kursy dla przedszkolaków - języki: angielski

ul. Św. Katarzyny 4
87-100 Toruń
tel. 56 652-17-18

Celem kursu Hello English! jest zapoznanie dziecka z językiem angielskim.
Benjamin, dzielny Miś wprowadza maluchy w świat fantazji i magii, oferując dużą dawkę zabawy i ruchu. Każde zajęcia obudowane są według jednego zagadnienia. Dzieci rozumieją ich treść poprzez wesołe zabawy psychoruchowe połączone z kinezjologią edukacyjną, dzięki czemu zapamiętują dużo, szybko i efektywnie.

Program Mały Odkrywca wykorzystuje nowoczesne metody umożliwiające dzieciom przebywanie w środowisku słowa pisanego, tak by w sposób spontaniczny i bez wysiłku nauczyły się czytać przed pójściem do szkoły. Program obejmuje także naukę czytania globalnego, gdzie podstawową jednostką języka jest wyraz (słowo) a nie litera. Dziecko nauczy się czytać poprzez gry, zadania i zabawy na zajęciach oraz ćwicząc z rodzicami w domu.Aktualizacje proszę przesyłać na 

W roku szkolnym 2015/2016 funkcjonowało 21,1 tys. (21,7 tys. w roku poprzednim) formalnie zarejestrowanych placówek wychowania przedszkolnego: 11,3 tys. przedszkoli (wzrost o 0,4 tysiąca), 7,8 tys. oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, 0,1 tys. zespołów wychowania przedszkolnego oraz 1,9 tys. punktów przedszkolnych.
Polityka Prywatności