Czteroletni Kuba wrzuca w kościele do koszyczka pieniążek na ofiarę, słyszy formułkę wypowiadaną przez kościelnego i po chwili dość donośnym głosem oznajmia:
- Ciągle tylko "zapłać" i "zapłać", a ja nie mam więcej!
Mateusz rysuje dom wg. instrukcji p. Joli
- Narysuj dom.
- Już rysuję.
- Narysuj dach.
- Mmm…
- Narysuj okna.
- Czy plastikowe mogą być?
- Pokoloruj ściany domu
- A w środku też? – docieka dziecko.

Centrum Edukacji i Kształcenia Językowego AMERICA - Gorzów Wielkopolski

ul. Orlat Lwowskich 9
Gorzów Wielkopolski
tel. (95) 737-93-22

Wiek: 5-7 lat:  Z naszymi najmłodszymi słuchaczami, czyli z dziećmi w wieku 5-7 lat pracujemy wykorzystując metodę TPR (Total Phisical Response), czyli poprzez ruch i zabawę. Na tym etapie dzieci będą poznawały podstawowe zwroty i słówka z dziedzin obejmujących ich zainteresowania. Ponad to, uczą się wierszy, piosenek, wyliczanek, itp.